Romania conduce cu 1-0 la Cupa Davis in fata Indiei

Cupa Davis Echipa Nationala India Tenis
Data publicarii: Vineri 19 Septembrie 2008, 15:51
Data actualizarii: Vineri 19 Septembrie 2008, 15:55
Echipa Romaniei conduce India cu scorul de 1-0, dupa ce Victor Crivoi l-a invins pe Parkash Armitraj, cu scorul 7-5, 5-7, 6-2, vineri, in primul meci al intalnirii de Cupa Davis contand pentru barajul de mentinere in Grupa Mondiala.

In primul set, Crivoi a revenit de la 2-5, iar in setul doi a servit pentru set la 5-4, dar apoi a pierdut cu 7-5. Dupa setul trei, Armitraj a cerut interventia medicului. Crivoi a obtinut prima victorie in pentru Romania in Cupa Davis.

La partida care a durat doua ore si 52 de minute au fost prezenti circa 300 de suporteri.
In al doilea meci de vineri, Victor Hanescu il va intalni pe Somdev Devvarman.
Sambata, de la ora 14.00, va avea loc intalnirea de dublu dintre Adrian Cruciat/Horia Tecau si Leander Paes/Mahesh Bhupathi.

Partidele Victor Hanescu - Parkash Armitraj si Victor Crivoi - Somdev Devvarman se disputa duminica, incepand cu ora 12.00.