MOMENTUL in care totul s-a terminat pentru Simona Halep! "Nu aveam CUM sa castig!" Ce a simtit la accidentarea din semifinala:

Simona Halep Wimbledon Tenis
Data publicarii: Joi 03 Iulie 2014, 22:00
Data actualizarii: Joi 03 Iulie 2014, 21:55

Simona Halep a pierdut in semifinala de la Wimbledon, scor 6-7 (5-7), 2-6, in fata sportivei Eugenie Bouchard.

Simona s-a accidentat in primul set al partidei, la scorul de 2-2, iar durerile pe care le-a resimtit pana la final au facut ca ea sa piarda meciul si sa rateaze a doua finala de Grand Slam consecutiva.

"NU AVEAM CUM SA CASTIG!"

"Mi-am sucit glezna si apoi a fost dificil sa mai continui. Pe moment am simtit o mare durere, dar in timp a mai trecut. Oricum, nu am putut sa imping in picioare. Dupa accidentare, primul serviciu a fost mult mai slab. In tie-break am servit bine pana la 3-2, dar apoi ea a avut putina sansa, a ajutat-o si banda fileului.

Bouchard apoi a jucat foarte bine. Tie-break-ul a fost momentul cheie al partidei, dupa ce l-am pierdut nu am mai putut sa ma concentrez. Bouchard a fost avantajata de suprafata de joc. A putut sa stea in spatele terenului si sa loveasca puternic si rapid, mai ales ca a avut si incredere. Este o foarte buna jucatoare si in curand va ajunge foarte sus", a spus Halep, informeaza Mediafax.

Simona Halep considera ca a avut putin timp de refacere dupa Roland Garros:

"Am dat tot ce am putut, dar in al doilea set mi-am pierdut energia si nu cred ca as fi putut castiga acest meci. Acest lucru s-a intamplat si pentru ca sunt putin obosita. Dupa turul trei am resimtit niste dureri musculare, iar dupa Roland Garros am avut putin timp de recuperare.

Dar sunt bucuroasa ca am reusit cea mai buna performanta a mea la Wimbledon. Nu pot fi trista. Dupa o saptamana de pauza cred ca voi fi din nou la suta la suta", a mai spus Simona Halep.