VICTORIEEE! Simona Halep - Qiang Wang 7-5, 6-1! Simona Halep, in sferturi la Indian Wells! Halep si-a aflat adversara din turul urmator

simona halep qiang wang live halep indian wells live halep wang indian wells rezultat halep wang Tenis
Data publicarii: Marti 13 Martie 2018, 19:51
Data actualizarii: Marti 13 Martie 2018, 21:28

Simona Halep - Qiang Wang, ora 20:00, este meciul care o poate duce pe Halep in sferturi la Indian Wells.

INFO | Simona Halep va juca in sferturi impotriva croatei Petra Martic. Martic a trecut in doua seturi, scor 6-3, 7-6, de Marketa Vondrousova.

Set 2

6-1: Victorie pentru Simona Halep care se califica in sferturi.
5-1:
Simona Halep, la un game de sferturi la Indian Wells.
4-1:
Wang isi pierde serviciul pentru a patra oara la rand.
3-1:
Wang intrerupe seria Simonei.
3-0:
Simona pare hotarata sa incheie rapid meciul.
2-0:
Inceput foarte bun pentru Simona care duce scorul la 2-0.
1-0:
Simona castiga primul game din setul al doilea

Set 1

7-5: Simona castiga primul set dupa 3 mingi de set.
6-5:
Simona Halep va servi pentru castigarea setului.
5-5:
Sfaturile lui Cahill au ajutat-o pe Simona care revine la 5-5.
4-5:
Wang castiga, iar Darren Cahill intervine pentru a o ajuta pe Simona Halep.
4-4:
Al patrulea break consecutiv al meciului. Wang egaleaza.
4-3:
Spectaculos! Break "la zero" pentru Halep care preia conducerea pentru a doua oara.
3-3:
Re-break reusit de Wang.
3-2:
Simona, pentru prima data la conducere dupa primul break din acest meci.
2-2:
Simona egaleaza dupa un game castigat "la zero".
1-2:
Wang isi castiga serviciul si conduce cu 2-1.
1-1:
Halep revine si egaleaza in startul partidei.
0-1:
Simona Halep pierde primul game.

Simona Halep - Qiang Wang este primul meci de pe terenul 1 de la Indian Wells si se va disputa cu incepere de la ora 20:00. Simona Halep o intalneste pentru prima data in cariera pe chinezoaica aflata pe locul 55 in clasamentul WTA.

"In urma cu cateva zile m-am antrenat cu ea, este o adversara dificila. Joaca foarte bine si ma astept la un meci greu. Va fi un meci diferit fata de cel cu Caroline, dar sunt pregatita. Vreau sa ma recuperez cat mai bine si voi da totul pentru a obtine victoria",
a spus Simona Halep intr-o conferinta de presa.