DRUMUL SPRE FINALA | Simona Halep are in fata o saptamana nebuna! Cum ar putea arata ultimele doua meciuri de la AO, daca trece si de sferturi

Simona Halep Australian Open Tenis
Data publicarii: Luni 22 Ianuarie 2018, 09:58
Data actualizarii: Luni 22 Ianuarie 2018, 15:13

Simona Halep s-a calificat in aceasta dimineata in sferturile turneului de la Australian Open, ea invingand-o pe Naomi Osaka cu scorul de 6-3, 6-2. In sferturi, ea va da peste invingatoarea dintre Barbora Strycova si Karolina Pliskova (Vezi AICI statisticile H2H).

Simona Halep si-a egalat cea mai buna performanta a carierei si s-a calificat in sferturile AO, unde va da peste Strycova sau Pliskova (meci programat astazi, de la ora 12:00).

Din aceasta faza, pentru Simona Halep nu mai exista adversara usoara! Ea poate da pana in finala peste o castigatoare de Grand Slam, Angelique Kerber, ori o finalista de Grand Slam, Madison Keys.

In finala, Simonei ii poate iesi in cale fostul numar 1 mondial Caroline Wozniacki.