Djokovic, eliminat de la Australian Open dupa un thriller in decisiv! Surpriza inceputului de an! Care este prima semifinala:

Novak Djokovic Stanislas Wawrinka Tenis
Data publicarii: Marti 21 Ianuarie 2014, 14:43
Data actualizarii: Marti 21 Ianuarie 2014, 14:43

Semifinala surpriza la Australian Open - Wawrinka vs Berdych!

Novak Djokovic, numarul 2 mondial, a fost eliminat de la Australian Open, dupa un duel soc in sferturi cu Stanislas Wawrinka, cap de serie numarul 8. Elvetianul l-a invins pe Djokovic dupa un meci nebun!

Djokovic a castigat primul set in doar 31 de minute cu 6-2 si nimic nu anunta dezastrul pentru jucatorul sarb. Wawrinka a revenit si a castigat urmatoarele 2 seturi cu 6-4 si 6-2! Djokovic a impins meciul in decisiv.

In setul hotarator, Wawrinka, s-a impus in o ora si 19 minute cu 9-7! In semifinale, Wawrinka va juca impotriva lui Tomas Berdych, cehul invingandu-l in 4 seturi pe David Ferrer.

In celelalte 2 sferturi se infrunta Rafa Nadal cu Grigor Dimitrov si Andy Murray cu Roger Federer.