„Din altă ligă!” Dennis Man a avut nevoie de doar 45 de minute pentru a-i da pe spate pe italieni

Dennis Man Parma Serie B Stranieri Dennis Man, jucătorul Parmei / Foto: Twitter @ParmaCalcio_en
Data publicarii: Marti 26 Decembrie 2023, 17:23
Data actualizarii: Marti 26 Decembrie 2023, 17:25

Dennis Man (25 de ani) face un sezon de vis în tricoul lui Parma, în Serie B, iar italienii nu mai contenesc cu laudele la adresa românului.

Din articol

Fotbalistul crescut la Arad a marcat din nou pentru echipa sa, împotriva lui Brescia, iar jurnaliștii italieni l-au lăudat pentru prestația sa.

Analizând prima repriză a meciului dintre Brescia și Parma, cei de la Parma Today au lăudat prestația românului și cea a lui Bernabe, ambii marcatorii a câte un gol în prima repriză.

„Adrian Bernabe și Dennis Man care au confirmat pentru lungi perioade de meci că sunt în altă ligă. Dennis Man a marcat un gol frumos printre picioarele lui Andrenacci”, a notat sursa citată.

Despre Dennis Man

Dennis Man a marcat 9 goluri (7 în Serie B și două în Cupa Italiei) și a oferit 4 pase decisive (3 în Serie B și una în Cupa Italiei).

Parma ocupă primul loc în Serie B, după primele 18 etape, în fața celor de la Venezia, formație de pe poziția secundă.

Următorul meci al echipei lui Man și Mihăilă este programat anul viitor (14 ianuarie 2024), de la ora 17:15, pe teren propriu, împotriva lui Ascoli.