Adrian Mutu Ajaccio Stranieri
Data publicarii: Luni 19 Noiembrie 2012, 17:48
Data actualizarii: Luni 19 Noiembrie 2012, 17:45

Ajaccio n-a putut sa o bata pe Sochaux (0-1), desi a atacat TOTAL timp de 90 de minute!

Mutu a plecat trist de pe teren, chiar daca a facut un super meci! Nu i-a venit sa creada ca echipa lui a putut sa piarda dupa toate ocaziile pe care le-a avut. Mutu i-a convins pe suporteri ca e cel mai bun transfer reusit in ultimul timp de Ajaccio.

A ridicat stadionul in picioare la fiecare actiune ofensiva! Dupa bara din prima repriza, a mai avut doua sanse uriase la reluare. Mai intai, o lovitura libera care a trecut la cativa centimetri de gol, apoi o foarfeca superba il putea face omul etapei daca nu se ducea peste!

Chiar daca n-a inscris si ramane mult in spatele prietenului Ibrahimovic, Mutu a reusit sa intre in istoria sezonului. A tras de 10 ori la poarta, record individual in actualul campionat.