Alex Maxim assist Gaziantep Marius Sumudica Turcia Stranieri VIDEO | Maxim a reusit o pasa de gol superba in meciul cu Goztepe! Gaziantep a obtinut a doua victorie dupa despartirea de Sumudica
Data publicarii: Luni 08 Februarie 2021, 20:27
Data actualizarii: Luni 08 Februarie 2021, 20:39
Gaziantep a obtinut a doua victorie in Turcia dupa despartirea de Marius Sumudica.

Echipa lui Alex Maxim si Alin Tosca s-a impus cu 2-0 in fata celor de la Goztepe. Mijlocasul a fost decisiv in repriza secunda, cand a dat o pasa de gol.

Maxim a centrat dintr-un corner, in minutul 54, iar mingea a ajuns la Djilobodji, care a deschis scorul cu o lovitura cu capul.

Mirallas a marcat in minutul 76, stabilind scorul final, iar Gaziantep a obtinut astfel prima victorie de cand Ricardo Sa Pinto l-a inlocuit pe Sumudica pe banca turcilor.

Echipa cu care antrenorul roman ajunsese pe podiumul din Super Lig este acum pe locul 7 in clasament, cu 38 de puncte.

In urmatoarea etapa din campionatul Turciei, Gaziantep va juca in deplasare, sambata, pe terenul celor de la Trabzonspor.