VIDEO Marica a debutat la Getafe, la 3 zile de la transfer! Revine in forta la nationala? Vezi ce a facut cu Betis:

Ciprian Marica Getafe Stranieri
Data publicarii: Duminica 06 Octombrie 2013, 22:26
Data actualizarii: Luni 07 Octombrie 2013, 23:06

►Special “High, Olanda”, vineri 19:00 ►Anglia – Muntenegru, vineri 22:00 Sport.ro ►Suedia – Austria, vineri 22:00 Voyo

Ciprian Marica a debutat in Spania, la doar cateva zile dupa ce a semnat cu Getafe. Internationalul roman a fost rezerva in partida cu Betis si a intrat pe teren in minutul 70, cand scorul era 3-1. Pedro Leon cu o dubla si Adrian Colunga au marcat pentru echipa romanului. Rafa si-a trimis mingea in propria poarta in minutul 51, dar Betis n-a reusit sa forteze egalarea dupa 0-3 la pauza. Marica nu s-a remarcat cu nimic in cele 20 de minute jucate. El revine acum in tara. E convocat de Piturca la nationala pentru meciurile cu Estonia si Andorra.