VIDEO! Jucatorul care nu trebuie sa lipseasca de la nationala! Radu Stefan a marcat din nou pentru Lazio! Vezi reusita romanului:

Autor: Sport.ro
Miercuri 09 Ianuarie 2013, 07:41

Desi joaca de 5 ani constant in Italia, Radu Stefan nu a apucat sa evolueze prea mult pentru nationala Romaniei. Fundasul este unul dintre cei mai apreciati stranieri pe care ii are Victor Piturca la dispozitie

Radu Stefan a reusit sa marcheze al doilea sau gol la Lazio in victoria cu 3-0 din Cupa Italiei in fata celor de la Catania. Fundasul roman a deschis scorul in minutul 30 cu o lovitura de cap. Hernanes a reusit o dubla in minutele 61 si 90+1 iar  Lazio s-a calificat in semifinalele competitiei.

Din 2007 la Lazio, Radu Stefan a marcat abia al doilea sau gol - primul l-a reusit in Europa League in fata celor de la Maribor.

CLICK AICI PENTRU VIDEO

Vrem din nou la Euro! Luni, 20:30, Romania U21 - Irlanda de Nord U21, in direct la PRO TV!

TOATA Romania vede Romania! Romania - Norvegia, marti, ora 21:45, in direct la PRO TV!

Filmul negocierilor pentru formarea Guvernului. Iohannis nominalizează marți premierul