VIDEO! Jucatorul care nu trebuie sa lipseasca de la nationala! Radu Stefan a marcat din nou pentru Lazio! Vezi reusita romanului:

Radu Stefan Lazio Stranieri
Data publicarii: Miercuri 09 Ianuarie 2013, 07:41
Data actualizarii: Miercuri 09 Ianuarie 2013, 07:47

Desi joaca de 5 ani constant in Italia, Radu Stefan nu a apucat sa evolueze prea mult pentru nationala Romaniei. Fundasul este unul dintre cei mai apreciati stranieri pe care ii are Victor Piturca la dispozitie

Radu Stefan a reusit sa marcheze al doilea sau gol la Lazio in victoria cu 3-0 din Cupa Italiei in fata celor de la Catania. Fundasul roman a deschis scorul in minutul 30 cu o lovitura de cap. Hernanes a reusit o dubla in minutele 61 si 90+1 iar  Lazio s-a calificat in semifinalele competitiei.

Din 2007 la Lazio, Radu Stefan a marcat abia al doilea sau gol - primul l-a reusit in Europa League in fata celor de la Maribor.