VIDEO Hagi, in CRIZA! A fost umilit in 10 minute! Istanbul B.B. 3-1 Galatasaray! Stancu a fost titular

Galatasaray Istanbul Buyuksehir Stranieri
Data publicarii: Sambata 26 Februarie 2011, 17:56
Data actualizarii: Sambata 26 Februarie 2011, 18:15

ULTIMA SANSA PENTRU HAGI: Miercuri, 20:00: Galatasaray - Gaziantep, in Cupa Turciei, la Sport.ro, www.sport.ro si m.sport.ro!

Situatia Galatei lui Hagi a ajuns dezastruoasa dupa ultimul meci din campionat! Echipa a pierdut in deplasarea de la Istanbul Buyuksehir si e pe locul 8 in clasament, la 10 puncte de Europa! Baros a deschis scorul pentru Galata in prima repriza, insa apararea l-a tradat din nou pe Rege in repriza a doua! Cei de la Istanbul l-au invins de trei ori pe Zapata dupa mai multe gafe incredibile ale fundasilor lui Hagi. Stancu a fost din nou titular si s-a zbatut mult, insa nu a reusit mare lucru.

Miercuri, Hagi are meci decisiv in direct la Sport.ro. Joaca returul din Cupa Turciei cu Gaziantepspor. In tur, Galata a pierdut cu 3-2 iar soarta lui Hagi ar putea depinde de calificarea din Cupa.

Echipele de start:
İstanbul B.B.: Oğuzhan, Can, Metin, Mahmut, Marcin, Cihan Haspolatlı, Ekrem Ekşioğlu, Holmen, Gökhan Süzen, İbrahim Akın, Gökhan Ünal

Galatasaray: Zapata, Serkan, Cana, Servet, Çağlar, Sabri, Mustafa, Culio, Kazım, Stancu, Baros

LIVE
Min 1:
A inceput meciul cu Galata in atac!
Min 7: Stancu obtine o lovitura libera la 20 de metri de poarta adversa, dupa ce a fost faultat dur de un adversar!
Min 12: Culio e aproape de un super gol! Sutul sau a fost deviat de vant, insa portarul gazdelor a reusit sa respinga in corner.
Min 14: Zapata iese gresit din poarta si e la un pas de o gafa uriasa, insa columbianul reuseste sa trimita in out pana la urma.
Min 32: GOL GALATA! Baros deschide scorul cu o reluare din careu! Click aici pentru a vedea GOLUL!

PAUZA!
Min 60: GOL Istanbul! Holmen profita de haosul din apararea lui Hagi si inscrie! Click aici pentru a vedea GOLUL!
Min 64: GOL Istanbul! Fundasii lui Hagi se balbaie in propria jumatate, mingea este recuperata de adversari, care patrund in careu si il inving cu usurinta pe Zapata! Click aici pentru a vedea GOLUL!
Min 74: GOL Istanbul! Zapata e invins din penalty de Akin! Click aici pentru a vedea GOLUL!
Min 76: Stancu executa o lovitura libera de la 18 metri, dar trimite mult peste poarta adversa! Oamenii lui Hagi sunt resemnati!
Min 78: Stancu e inlocuit cu Pino.
FINAL! Galata pierde si e pe 8 in clasament!