Victorie pentru Răzvan Marin în duelul cu Radu Drăgușin! Mijlocașul lui Cagliari a reușit un assist

Razvan Marin Cagliari radu dragusin Sampdoria Serie A Stranieri
Data publicarii: Joi 06 Ianuarie 2022, 15:23
Data actualizarii: Joi 06 Ianuarie 2022, 15:23
Sampdoria și Cagliari, echipele lui Radu Drăgușin (19 ani), respectiv Răzvan Marin (25 de ani) s-au întâlnit în runda cu numărul 20 din Serie A.

Cagliari s-a impus cu 2-1, după ce a reușit să întoarcă rezultatul în partea secundă. Răzvan Marin a fost titular pentru sarzi, în timp ce Radu Drăgușin a apărut în echipa Sampdoriei din minutul 51.

Răzvan Marin, victorie contra lui Radu Drăgușin

Sampdoria a deschis scorul în minutul 18, prin Manolo Gabbiadini, iar Radu Drăgușin a fost introdus la gazde în minutul 51, în locul japonezului Maya Yoshida, care s-a accidentat.

Răzvan Marin a dat tonul reveniri în minutul 55, când a pasat decisiv pentru golul lui Alessandro Deiola. Cagliari a plecat cu toate cele trei puncte grație reușitei lui Leonardo Pavoletti, din minutul 71. Gazdele au evoluat în inferioritate numerică din minutul 90+1, când Candreva a văzut direct cartonașul roșu.

În urma acestui rezultat, Cagliari a urcat pe locul 18, retrogradabil, cu 13 puncte în 20 de etape. De partea cealaltă, Sampdoria e pe 15, cu 20 de puncte.