Victorie cu emotii inaintea bataliei cu Ibrahimovic si PSG. Sahtiorul lui Mircea Lucescu a castigat in minutul 90, dupa ce a jucat aproape tot meciul in 10

Mircea Lucescu Sahtior Donetk Ucraina Stranieri
Data publicarii: Sambata 26 Septembrie 2015, 17:36
Data actualizarii: Sambata 26 Septembrie 2015, 17:46

Sahtiorul lui Mircea Lucescu a castigat cu emotii meciul cu Olimpik Donetsk.

Sahtior Donetsk, echipa lui Mircea Lucescu, a castigat cu 3-2 meciul cu rivala locala Olimpik, disputat la mare departare de regiunea din care cele doua echipe provin.

Sahtior s-a impus in fata lui Olimpik Donetsk prin golurile marcate de Alex Teixeira, in minutele 38 si 90, si Dario Srna (78, din penalty). Pentru echipa adversa au marcat Gegam Kadimyan (18) si Lysenko (66).

Formatia lui Mircea Lucescu a egalat astfel Dinamo Kiev in clasament, avand 22 de puncte. Formatia din capitala Ucrainei are insa un meci mai putin.

CLICK AICI PENTRU REZUMATUL VIDEO AL PARTIDEI

Sahtior Donetsk joaca miercuri, 30 septembrie, impotriva lui Paris Saint Germain, in grupele Ligii Campionilor. Rezumatele serii de miercuri in UEFA Champions League se vad la ProTV, de la 00:00.