VIDEO Vali Gheorghe, arma secretă și la noua echipă! Cum a executat-o fostul jucător al FCSB-ului pe Fenerbahce

vali gheorghe Fenerbahce Umraniyespor Valentin Gheorghe Stranieri Valentin Gheorghe
Data publicarii: Marti 09 August 2022, 09:08
Data actualizarii: Marti 09 August 2022, 09:29

Valentin Gheorghe a avut parte de un debut perfect la Umraniyespor.

Vara aceasta, Valentin Gheorghe (25 ani) a fost cedat de FCSB, sub formă de împrumut pentru un sezon, la Umraniyespor, clubul din Turcia având opțiunea de a-l transfera definitiv în vara lui 2023.

Românul a avut un debut perfect pentru noua sa echipă. Aruncat în luptă de către Recep Ucar (46 ani) în minutul 64, chiar în prima etapă cu Fenerbahce (scor 3-3), Vali Gheorghe a avut nevoie doar de 3 minute pentru a înscrie. Fostul jucător al FCSB-ului a izbutit să marcheze cu un șut puternic de la marginea careului, după un corner executat rapid de către un coechipier.

În 29 de meciuri bifate pentru FCSB, Gheorghe a înscris de 7 ori și a oferit 3 pase decisive, în timp ce pentru Astra Giurgiu a adunat 122 de partide, în care a marcat 28 de goluri și a oferit 9 assisturi.