NEWS ALERT Valentin Mihăilă s-a rupt din nou! ”Căzut la pământ, striga la bancă”

valentin mihaila accidentare Dennis Man Parma Serie B Stranieri
Data publicarii: Joi 08 Decembrie 2022, 15:30
Data actualizarii: Joi 08 Decembrie 2022, 15:53

Internaționalul român a început titular meciul Parma - Benevento din Serie B, dar a fost schimbat în minutul 25 din cauza unei accidentări.

Cu Dennis Man și Valentin Mihăilă titulari, Parma a pierdut meciul de joi după-amiază de pe teren propriu cu Benevento, 0-1 în etapa 16-a din Serie B (gol Forte '20), întâlnire în care ”I Crociati” au ratat și un penalty (Vazquez, '32).

Mihăilă, măcinat de accidentări în acest sezon, a cerut schimbare în minutul 24 și a fost înlocuit de antrenorul Fabio Pecchia după un minut.

9 meciuri și 3 goluri la Parma în acest sezon pentru Valentin Mihăilă

”Căzut la pământ, Mihăilă striga la bancă. Pecchia este obligat să facă prima schimbare”, a notat Virgilio Sport în comentariul live al partidei.

Clubul Parma nu a oferit deocamdată mai multe informații despre natura accidentării românului, care în acest sezon a jucat doar 8 meciuri în Serie B și a înscris 2 goluri, la care se adaugă o reușită în singura partidă jucată în Coppa Italia.

Nici Dennis Man nu a încheiat pe teren partida cu Benevento, fiind înlocuit în minutul 73.