Titular dupa o luna, Stanciu a DEZAMAGIT la Anderlecht! Mesajul DUR al antrenorului, dupa anuntul unui transfer

Nicolae Stanciu Anderlecht Stranieri
Data publicarii: Joi 26 Octombrie 2017, 12:00
Data actualizarii: Joi 26 Octombrie 2017, 12:02

Nicolae Stanciu nu a profitat de sansa primita in Cupa!

Stanciu a revenit intre titularii de la Anderlecht dupa o luna, insa fostul jucator al Stelei l-a nemultumit pe antrenor si a fost schimbat in minutul 70, la scorul de 0-0 al partidei cu Zulte.

Anderlecht a marcat de doua ori dupa iesirea lui Stanciu, cel care va reveni cel mai probabil intre rezerve la urmatoarele partide.

Stanciu a jucat ca mijlocas dreapta si a fost certat de mai multe ori de antrenor. Stanciu a avut o centrare buna catre Teodorczyk, insa acesta a ratat incredibil din fata portii. Stanciu a mai avut o lovitura libera in repriza a doua, insa a sutat pe langa poarta.

Inlocuitorul lui Stanciu, Gerkens a deschis scorul la cateva secunde dupa ce a intrat pe teren.

Anderlecht e pe locul 3 in Belgia dupa victoria de aseara.

Agenta lui Stanciu, Anamaria Prodan, a anuntat ca vrea sa-l imprumute pe jucator in pauza de iarna. "O sa vorbesc cu directorul clubului, Stanciu a refuzat oferte mari ca sa joace la Anderlecht si vedeti si voi ce se intampla".

Antrenorul a tinut sa ii raspunda impresarei. "Eu nu il vad pe Nicolae nerabdator, agenta lui poate ca este, dar jucatorul nu e", a spus Hein Vanhaezebrouck.