VIDEO Secvențele care au făcut înconjurul lumii. Maxim și Toșca, martori la meciul în care arbitrul a chemat jucătorii de la dușuri pentru a-l termina

Gaziantep Alexandru Maxim Alin Tosca Stranieri
Data publicarii: Vineri 05 Noiembrie 2021, 22:56
Data actualizarii: Vineri 05 Noiembrie 2021, 23:01

Gaziantep s-a impus cu 2-0 în meciul din etapa a 12-a din campionatul turc, împotriva celor de la Kasimpasa.

Alexandru Maxim și Alin Toșca au fost titulari pentru gazde, într-un meci care a avut parte de momente incredibile la finalul acestuia.

Arbitrul Halis Ozkahya a arătat nouă minute de prelungire, însă a oprit partida în minutul 95.

Jucătorii celor două formații s-au îndreptat spre vestiare, unii chiar se aflau la dușuri, în momentul în care centralul întâlnirii i-a chemat pe teren pentru a juca și cele cinci minute rămase din prelungiri.

După 12 etape, Gaziantep se află pe locul 11, cu 15 puncte, victoria din meciul cu Kasimpasa depărtându-i de zona retrogradării. Liderul campionatului este Trabzonspor, cu 27 de puncte.