"San Martin, San Martin!" Sanmartean e MAGIC inca o data! Ce pasa de gol a dat pentru victoria lui Piturca la Al Ittihad. VIDEO

Lucian Sanmartean Al Ittihad Victor Piturca Stranieri
Data publicarii: Luni 21 Decembrie 2015, 10:13
Data actualizarii: Luni 21 Decembrie 2015, 10:30

Piturca a castigat pe banca ui Al Ittihad, iar Sanmartean a fost pasator decisiv pentru una dintre reusite.

Piturca a reusit sa castige la revenirea pe banca lui Al Ittihad cu 4-1 in fata celor de la Al Taawon.

Sanmartean a dat o pasa de gol in meciul cu Al Taawon pentru reusita lui Rivas din minutul 54, din care a deschis scorul.

Alabsi si-a dat autogol 3 minute mai tarziu, iar Al Ittihad avea 2-0.  Abdulmajeed Al Ruwaili a marcat pentru Al Taawon in minutul 68, pentru ca echipa lui Piti sa mai inscrie de doua ori pe final.

Mohammed Abusabaan a marcat pentru 3-1 in minutul 87, iar Mukhtar Fallatah  a dus scorul la 4-1 cu un gol in minutul 92.