Rrrraul marcheaza din nou! Rusescu a calificat Braga in semifinalele Cupei cu un gol in prelungiri! VIDEO

Raul Rusescu Deportivo Aves Portugalia Sporting Braga Stranieri
Data publicarii: Vineri 07 Februarie 2014, 06:30
Data actualizarii: Vineri 07 Februarie 2014, 09:30

►HIGH, OLANDA! In direct la Sport.ro si Voyo.ro: duminica 15:30 Zwolle – Ajax!

Braga si Desportivo Aves au jucat in Cupa Portugaliei in sferturile de finala. Rusescu a fost titular si a marcat un gol in prelungiri!

In semifinale, Braga o va intalni pe Rio Ave, care a trecut, scor 1-0, de Academica Coimbra.

Fazele meciului:

Min 120. Final de meci, Braga e in semifinalele competitiei! Rusescu a marcat din nou!

Min 101. GOOL Braga! Aderlan Santos inscrie cu capul, dupa o lovitura libera! 3-1 pentru Braga!

Min 94. GOOL Rusescuuuuuuu! Raul inscrie din cadere, dupa un corner! Se bucura cum stim, merge si pupa camera! 2-1 pentru Braga! - VIDEO AICI

Min 90+3. Finalul timpului regulamentar, avem prelungiri!

Min 84. Rusescu era sa dea lovitura! A preluat o minge in careu, apoi a pivotat si a sutat puternic in bratele portarului!

Min 32. GOOOL Aves! Pedro Pereira primeste si transforma o lovitura de la 11 metri! E 1-1!

Min 4. GOOOL Braga! Echipa lui Rusescu deschide scorul repede! Brazilianul Alan a transformat un penalty!

Echipele de start:

Braga: Eduardo - Baiano, Nuno Coelho, Aderlan Santos, Nurio - Custodio - Luiz Carlos, Alan - Kappel, Pardo - Rusescu

Aves: Quim - F. Sousa, M. Vieira, Romaric, Landro - Tito - Pedro Pereira, Vasco Rocha, Luis Manuel - Poulson, F. Martins