Rusescu a fost integralist! Gol fenomenal inscris in Sporting Braga 1-1 Pacos de Ferreira! Voleu in vinclu, imparabil! VIDEO

Raul Rusescu Sporting Braga Stranieri
Data publicarii: Duminica 19 Ianuarie 2014, 21:18
Data actualizarii: Duminica 19 Ianuarie 2014, 21:20

Raul Rusescu a marcat 3 goluri la noua sa echipa - doua in campionat si unul in Cupa Portugaliei

Sporting Braga, cu Raul Rusescu integralist, a remizat astazi pe teren propriu cu Pacos de Ferreira, scor 1-1.

Gazdele au deschis scorul prin Nuno Coelho, in minutul 15, oaspetii reusind egalarea prin Bebe, in minutul 72.

Atacantul lui Manchester United, venit la Pacos in vara, sub forma de imprumut, a reusit un gol magnific, cu un sut puternic, din voleu, in vinclul portii celor de la Sporting.

Intr-un alt meci din etapa a 16-a, Benfica Lisabona a invins, acasa, cu scorul de 2-0 (2-0), formatia Maritimo Funchal. Golurile invingatorilor au fost marcate de Rodrigo, in minutele 19 si 35.