"Romanul e ca o MOTOCICLETA!" Marica a IMPRESIONAT la prima repriza jucata pentru Getafe! Ce faze a facut cu Granada:

Ciprian Marica Getafe Stranieri
Data publicarii: Duminica 20 Octombrie 2013, 15:01
Data actualizarii: Duminica 20 Octombrie 2013, 15:02

► Treceti batalioane romane barajul! Luni, ora 15:00, tragerile la sorti pentru Rio, IN DIRECT la Sport.ro!

UPDATE!: FINAL! Getafe castiga cu 2-0 la Granada iar Marica a facut o impresie buna in cele 45 de minute jucate! El n-a reusit sa marcheze, insa a fost foarte activ si i-a impresionat pe jurnalistii de la Marca!

Marica a inscris in minutul 78, dar reusita sa a fost anulata pe motiv de offside! Marica are o sansa mare sa marcheze in ultimile 10 minute! Un fundas de la Granada a fost eliminat!

Ciprian Marica a fost in forma maxima si la echipa de club, dupa golurile marcate pentru nationala in preliminariile Cupei Mondiale.

Marica a intrat la pauza meciului cu Granada si a luat imediat un cartonas galben. Apoi a contribuit la golul marcat de Pedro Leon in minutul 55, care a profitat de faptul ca portarul a respins in fata mingea sutata de Marica! Getafe conduce cu 2-0 in meciul de la Granada!