Roma Romena! Rudi Garcia a folosit doi romani in amicalul de ieri! DEBUT la prima echipa pentru pustiul lansat de Hagi

Stranieri
Data publicarii: Sambata 19 Iulie 2014, 11:54
Data actualizarii: Sambata 19 Iulie 2014, 11:56

Doi romani au evoluat la AS Roma.

Fotbalistul Mihai Balasa, imprumutat de Academia Hagi la AS Roma in urma cu un an, a debutat la prima echipa a gruparii italiene, la un meci amical cu selectionata Indoneziei U23, informeaza academiahagi.ro.

Balasa a fost folosit de tehnicianul Rusi Garcia pe postul de fundas dreapta, in amicalul câstigat de AS Roma cu scorul de 3-1.

Meciul s-a disputat la Roma, iar Mihai Balasa, titular, a pasat decisiv la al doilea gol al gazdelor, marcat de Ucan, in minutul 12. Celelalte goluri ale romanilor au fost inscrise de Florenzi '8 și Borriello '43, pentru asiatici punctând Bakri '56.

Potrivit site-ului oficial al clubului din Roma, Balasa a fost inlocuit in minutul 30 cu Golubovici. Portarul Bogdan Lobont a evoluat din minutul 30, când a intrat in locul lui Skorupski, pâna in minutul 60, când a fost schimbat cu Svedkauskas.