REVENIREA lui Banel! Nicolita e laudat de presa din Franta dupa golul marcat pentru St Etienne: "A evoluat incurajator!" Ce a facut fostul stelist: VIDEO

Banel Nicolita st etienne Stranieri
Data publicarii: Miercuri 10 Iulie 2013, 09:18
Data actualizarii: Miercuri 10 Iulie 2013, 09:16

►GUEST STAR in LIVE BLOG: MIRCEA BORNESCU! Comentam impreuna cu portarul Ploiestiului STEAUA - PETROLUL, miercuri 20:45, IN DIRECT ProTV si Voyo.ro! Intra AICI si ne vedem pe stadion!

Banel Nicolita e gata pentru un nou inceput la St Etienne! Dupa ce a evoluat doar 7 minute in 2013 pentru echipa sa de club, Banel a inceput in forta pregatirea de vara si a fost laudat dupa amicalul cu Wolfsburg, castigat de St Etienne la penalty-uri dupa 1-1 in timpul regulamentar.

Banel a intrat in minutul 60 pe teren si i-a impresionat pe francezi. Jurnalistii de la Le Progres au scris dupa acest meci urmatoarele: "O victorie la penalty-uri, deci un prim test bun pentru St Etienne care se poate baza din nou pe romanul lor care a fost tare pe picioare! Incurajator!"

Fostul jucator al Stelei a fost al doilea executant la penalty-uri pentru St Etienne, reusind sa marcheze fara probleme

Echipa lui St Etienne la meciul cu Wolfsburg: Moulin – Clerc (Bamba 60), Perrin (Bayal Sall 60), Mignot (Karamoko 60), Brison (Dekoke 60) – Diomandé (Chapuis 60), Cohade (Birkelund 60), Lemoine (Nicolita 60) – Saadi (Saint-Maximim 60), Hamouma (Mayi 60), Kitambala (Ravet 60).