Reacția presei din Spania după penalty-ul lamentabil al lui Ianis Hagi: "De necrezut! / A dat-o în nori"

Ianis Hagi alaves Almeria Stranieri
Data publicarii: Duminica 05 Noiembrie 2023, 16:40
Data actualizarii: Duminica 05 Noiembrie 2023, 16:40
Ianis Hagi a fost titular în meciul Alaves - Almeria, contând pentru etapa a 12-a din La Liga.

Titularizat la Alaves după dubla din meciul Deportivo Murcia (10-0), din Cupa Spaniei, Ianis Hagi a avut duminică șansa de a marca primul gol în LaLiga. Internaționalul român a executat lamentabil lovitura de la 11 metri obținută de Kike Garcia, decarul trimițând mult peste poartă.

Reacția presei din Spania după penalty-ul lamentabil al lui Ianis Hagi

După ratare, Hagi și-a pus imediat mâinile în cap, iar colegii au venit să îl consoleze. Decarul lui Alaves a rămas pe teren până în minutul 68 al meciului cu Almeria, când a fost înlocuit cu algerianul Abderrahmane Rebbach.

"Hagi o trimite în nori. Mamma Mia! Românul lovește mult prea puternic și ratează șansa de a deschide scorul chiar înainte de pauză. Mingea s-a dus foarte, foarte sus", a scris Marca, după penalty-ul ratat de Ianis Hagi în minutul 45+1.

"De necrezut cum a ratat Hagi", a fost și reacția celor de la Mundo Deportivo.

"Un moment de uitat pentru Ianis Hagi. Jucătorul împrumutat de Rangers la Alaves nu a nimerit poarta din penalty chiar înainte de pauză", au scris și britanicii de la Viaplay Sports UK.