Razvan Marin i-a invins pe Rednic si Rotariu. Pasa de gol data de mijlocas in meciul Mouscron - Standard

Razvan Marin Belgia Mircea Rednic mouscron Standard Liege Stranieri
Data publicarii: Sambata 21 Octombrie 2017, 09:09
Data actualizarii: Sambata 21 Octombrie 2017, 09:12

Mouscron, echipa lui Mircea Rednic, a pierdut duelul cu Standard Liege din prima partida a etapei a 11-a a campionatului belgian, scor 1-3.

Razvan Marin a fost integralist pentru oaspetii de la Standard si a oferit o pasa de gol la reusita lui Orlando Sa din minutul 75. Scorul a fost deschis prin autogolul lui Locingo din minutul 33. Mouscron a egalat dupa pauza (min.49) prin Awoniyi, dar pe final oaspetii au revenit: Orlando Sa (min.75) si Edmilson Junior in minutul 4 al prelungirilor, din penalty, au stabilit scorul final.

Dorin Rotariu a inceput titular pentru Mouscron, insa a fost schimbat la pauza cu Amallah.

In urma acestui rezultat, Mouscron a cazut pe locul 5, cu 18 puncte, in timp ce Standard Liege a urcat pe pozitia a opta, cu 15 puncte.