VIDEO Răzvan Lucescu, eșec rușinos în ultima etapă! PAOK a dat gol încă din minutul 2, dar apoi a urmat dezastrul

Răzvan Lucescu, eșec rușinos în ultima etapă! PAOK a dat gol încă din minutul 2, dar apoi a urmat dezastrul Stranieri

Echipa antrenată de tehnicianul român intră acum în faza play-off-ului.

Penultima clasată Athens Kallithea a învins-o duminică seara, pe teren propriu, scor 2-1, pe PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, în ultima etapă a sezonului regular din Super League.

PAOK a jucat la Atena, împotriva formaţiei Kallithea, şi a marcat primul gol al meciului, în minutul 2, prin Kiril Despodov

Kallithea putea face chiar scor cu PAOK

Migouel Alfarela a egalat în minutul 14 pentru gazde, care au controlat finalul reprizei. Mai întâi Demethryus a ratat un penalty pentru Kallithea, în minutul 45+1, apoi, patru minute mai târziu, acelaşi Demethryus a avut un gol anulat de VAR. 

Gazdele au marcat golul victoriei în minutul 90, prin Giannis Loukinas, iar Kallithea – PAOK s-a terminat 2-1.

Mathieu Valbuena, adversarul lui Răzvan Lucescu, pe teren la 40 de ani

La Kallithea a intrat în a doua repriză și vedeta Mathieu Valbuena, fostul internațional francez ajuns la 40 de ani!

”După ce am făcut 1-0 am oprit motoarele, poate că unii dintre jucătorii mei au obosit să asculte ceea ce le tot spun...”, a declarat la final Răzvan Lucescu.

Clasamentul din Grecia la finalul sezonului regular

După 26 de etape, înaintea play-off-ului, PAOK a terminat sezonul regular pe locul 4, cu 46 de puncte. Kallithea este penultima, a 13-a, cu 21 de puncte.

Clasamente oferite de Sofascore
Publicitate
ARTICOLE PE SUBIECT
Modifică setările cookies
Don’t miss out on our news and updates! Enable push notifications
Get notifications about important news!