VIDEO Răzvan Lucescu a pierdut și finala Cupei! Fanii lui PAOK au întrerupt meciul și s-au încăierat cu poliția

Razvan Lucescu Alexandru Mitrita cupa greciei Panathinaikos Atena PAOK Salonic Stranieri
Data publicarii: Duminica 22 Mai 2022, 08:20
Data actualizarii: Duminica 22 Mai 2022, 08:21

După ce a ratat titlul, echipa românului a fost învinsă de Panathinaikos în ultimul act al Cupei Greciei.

PAOK Salonic, echipă antrenată de românul Răzvan Lucescu, a fost învinsă de Panathinaikos cu scorul de 1-0 (1-0), sâmbătă seara, în finala Cupei Greciei, pe Stadionul Olimpic din Atena, la capătul unui meci presărat cu numeroase incidente produse de suporteri, transmite Reuters.

Diferenţa a fost făcută de golul marcat de spaniolul Aitor Cantalapiedra (34), din penalty.

Mitriță a intrat pe teren în minutul 62 al finalei

Internaţionalul român Alexandru Mitriţă a jucat la PAOK din minutul 62 şi a primit un cartonaş galben în minutul 90+7.

Violenţele au izbucnit cu o oră înaintea meciului, când spectatorii soseau la stadion, astfel că ora de start a partidei a fost amânată.

Scandal cu fanii din Salonic înaintea, în timpul și după finalul meciului

Fanii celor două echipe au încercat să pătrundă în zona tampon dintre cele două galerii, cu scaune lăsate libere, dar poliţia a intervenit cu gaze lacrimogene.

Meciul a fost întrerupt după golul lui Cantalapiedra, suporterii echipei din Salonic aruncând cu obiecte pe teren.

Suporterii lui PAOK s-au încăierat cu poliţia şi în afara stadionului la pauză, au precizat autorităţile elene.