Răzvan Lucescu, o nouă înfrângere în Grecia! PAOK a pierdut derby-ul local cu Aris

Razvan Lucescu PAOK Salonic Fotbal extern Răzvan Lucescu
Data publicarii: Miercuri 11 Mai 2022, 22:46
Data actualizarii: Miercuri 11 Mai 2022, 22:50

Echipa PAOK Salonic, antrenată de Răzvan Lucescu, a fost învinsă, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 1-0, de Aris Salonic, în etapa a opta a play-off-ului campionatului Greciei.

Golul a fost marcat de Kamara, în minutul 63. La gazde, Alexandru Mitriţă a intrat pe teren în minutul 66.

Răzvan Lucescu, o nouă înfrângere în campionatul Greciei

PAOK a ajuns la cinci înfrângeri şi un egal în ultimele şase jocuri şi riscă pe finalul sezonului să piardă locul 2 în clasament.

Formaţia lui Lucescu şi Mitriţă are 60 de puncte şi Panathinaikos se poate apropia la două puncte, pe locul 3, dacă va câştiga derbiul cu Olympiacos Pireu, deja campioană (79 de puncte, care se dispută tot miercuri şi în care conduce cu 1-0 la pauză, scrie News.ro.

Aris Salonic şi AEK Atena ocupă locurile 3-4, cu câte 56 de puncte. Din acest sezon au mai rămas două etape.