Rat e GENIAL! A reusit doua pase de gol in victoria care o distanteaza pe PAOK de Olympiakos!

Stranieri
Data publicarii: Sambata 03 Ianuarie 2015, 22:35
Data actualizarii: Sambata 03 Ianuarie 2015, 22:38

Razvan Rat a devenit un jucator decisiv pentru cei de la PAOK si e tot mai aproape de titlu in Grecia.

3-2 s-a terminat partida jucata de PAOK pe teren propriu in fata celor de la Panionios. A fost mai intai 1-0 pentru oaspeti, inca din minutul 2, insa Rat a pasat decisiv la golul egalarii, inscris de Vitor dupa doar sase minute.

Apoi, Panionios a mai lovit o data, in minutul 10, dupa doua minute de liniste, din penalty, cand s-a facut 2-1 pentru oaspeti.

Alta pasa a lui Rat, iar Maduro a egalat situatia in minutul 30.

Cu 2-2 la pauza, PAOK a revenit pe teren determinata, insa doar penalty-ul executat Athanasiadis, in minutul 72, a facut ca echipa lui Rat sa castige meciul.

Dupa 3-2 in fata lui Panionios, PAOK ramane lider in Grecia si a marit distanta fata de Olympiakos la 4 puncte, cel putin pana la meciul acestora de duminica, in fata celor de la Platanias.