VIDEO Radu Drăgușin și George Pușcaș, desființați în Italia: ”Male, non si vede”. Fundașul, ridiculizat cu călcâiul la gol

radu dragusin Echipa Nationala Genoa George Puscas Serie B Stranieri
Data publicarii: Luni 28 Noiembrie 2022, 08:56
Data actualizarii: Luni 28 Noiembrie 2022, 08:56

Cei doi internaționali români au fost titulari la Genoa în eșecul de duminică, 0-1 cu Perugia în Serie B.

Cu Radu Drăgușin integralist și cu George Pușcaș titular și schimbat în minutul 62, Genoa a pierdut duminică, 0-1 în deplasare cu Perugia, în etapa a 14-a din Serie B.

Cei doi români au jucat foarte slab, primind peste tot nota 5 (Tuttomercatoweb, Pianeta Genoa 1893, Genova Today etc.).

”A jucat rău (n.r. - male, în original) Drăgușin. Câteva imprecizii în primele 45 de minute, înainte ca Olivieri (n.r. - Marco Olivieri, autorul golului) să se debaraseze de el în repriza a doua după ce a scăpat fără probleme de român printr-un călcâi și apoi a înscris”, a scris Tuttomercatoweb, care nu l-a iertat nici pe Pușcaș:

”S-a văzut o singură dată, după un schimb cu Coda. În rest, nu s-a văzut deloc (n.r. - non si vede mai, în original).

În ciuda înfrângerii, Genoa continuă să rămână pe podium, aflându-se pe locul 3 cu cele 23 de puncte.

Frosinone (31 de puncte) și Reggina (26 de puncte) sunt pe primele două poziții.