VIDEO Doi tricolori, desființați de italieni! Radu Drăgușin a fost ”un vid”, lui George Pușcaș ”îi lipsește instinctul de killer”

radu dragusin Echipa Nationala Genoa George Puscas Serie B Stranieri
Data publicarii: Duminica 30 Octombrie 2022, 11:56
Data actualizarii: Duminica 30 Octombrie 2022, 14:32

Genoa, echipa românilor, a remizat pe teren propriu în Serie B, 1-1 sâmbătă cu Brescia, după ce a fost egalată în minutul 90+4.

Cu Radu Drăgușin integralist în centrul apărării și cu George Pușcaș introdus în atac în minutul 67, Genoa nu a izbutit sâmbătă decât un 1-1 pe teren propriu cu Brescia, în cadrul etapei cu numărul 11 din Serie B (goluri Filip Jagiello '31, respectiv Andrea Cistana '90+4, cu Milan Badelj de la gazde eliminat în '77).

Cei doi tricolori au jucat foarte slab, iar italienii i-au sancționat.

Drăgușin și Pușcaș, de nota 5

”Drăgușin, un vid. Două scăpări îngrijorătoare pentru un stoper: în minutul 30 i-a dat mingea lui Bianchi, dar a salvat Semper, apoi nu a interceptat o centrare pe care a irosit-o Aye”, a scris Pianeta Genoa 1893, care i-a dat nota 5 fundașului central român.

Tot 5 a primit și Pușcaș: ”Și-a uitat răutatea pe bancă, a eșuat în a marca golul care i-ar fi doborât pe adversari”.

Genoa românilor este pe locul 2 în Serie B

Ziariștii de la Tuttomercatoweb, ceva mai indulgenți cu românii, i-au notat pe ambii cu 5,5, dar l-au taxat pe același Pușcaș: ”Haotic pe tot frontul de atac, îi lipsește instinctul de killer”.

După 11 etape, Genoa se află pe locul 2 în Serie B, la două puncte distanță de liderul Frosinone.