FOTO ȘI VIDEO Radu Drăgușin l-a pus la respect pe starul lui Jose Mourinho de la AS Roma! Notele primite de român în meciul din Cupă

radu dragusin George Puscas Jose Mourinho Nicolo Zaniolo Paulo Dybala Stranieri
Data publicarii: Vineri 13 Ianuarie 2023, 10:11
Data actualizarii: Vineri 13 Ianuarie 2023, 10:15

Genoa, echipă din Serie B, a pierdut greu pe ”Stadio Olimpico” în fața capitolinilor, într-o partidă din optimile de finală din Coppa Italia.

Cu Radu Drăgușin integralist și George Pușcaș introdus în ultimul sfert de oră, Genoa (Serie B) a cedat joi seara în fața Romei lui Jose Mourinho în optimile de finală ale Cupei Italiei, scor 0-1.

Golul victoriei romanilor a fost înscris de campionul mondial Paulo Dybala, în minutul 64.

Drăgușin și Pușcaș au făcut un meci bun, conform presei din Italia.

Radu Drăgușin a câștigat duelul cu Nicolo Zaniolo

Fundașul central a primit 6,5 de la Tuttomercatoweb (”S-a luptat constant cu Zaniolo, nu a căzut în plasa provocărilor jucătorului Romei și s-a impus în toate duelurile”) și aceeași notă de la Calciomercato (”S-a ținut de Zaniolo, în toate sensurile cuvântului, și a avut câștig de cauză”).

Atacantul naționalei României a primit, în schimb, 6 de la Calciomercato (”Și-a arătat fizicul și curajul”), în timp ce Tuttomercatoweb nu i-a acordat nicio notă pentru cele 15 minute jucate pe ”Stadio Olimpico”.

Pianeta Genoa 1983, site al suporterilor genovezi, le-a dat 6 ambilor români, în media echipei.