FOTO ȘI VIDEO Radu Drăgușin a primit primul trofeu la Tottenham: "Le mulțumesc celor care au crezut în mine" :)
![Radu Drăgușin a primit primul trofeu la Tottenham: Le mulțumesc celor care au crezut în mine :) radu dragusin Tottenham](https://res.sport.ro/assets/sport/2024/05/20/image_galleries/814974/radu-dragusin-a-primit-primul-trofeu-la-tottenham-le-multumesc-celor-care-au-crezut-in-mine_7_size6.jpg)
Radu Drăgușin (22 de ani) a încheiat sezonul cu Tottenham, iar acum se pregătește pentru participarea la EURO 2024 alături de naționala României.
Drăgușin a încheiat sezonul din Premier League cu minute în picioare. Fundașul român a fost integralist în meciurile cu Manchester City (0-2) și Sheffield United (3-0), după ce Ange Postecoglou a decis să facă o schimbare în defensivă și să îl treacă pe Micky van de Ven pe postul de fundaș stânga.
Radu Drăgușin, jucătorul cu "cel mai frumos păr" de la Tottenham
La o zi după ultima etapă din Premier League, la Tottenham s-au acordat "premiile alternative pentru finalul de sezon". Echipa de comunicare a clubului londonez a oferit mai multe trofee în miniatură după voturile jucătorilor.
Trofeele nu au fost însă acordate pentru performanțele din teren ale jucătorilor. Radu Drăgușin a câștigat premiul pentru "cel mai frumos păr" după voturile colegilor.
"Vreau să le mulțumesc tuturor celor care au crezut în mine, în părul meu. Sunt foarte fericit", a spus în glumă Drăgușin, după ce a primit trofeul în miniatură.
"Ceremonia" a continuat într-o notă amuzantă. Tottenham a mai acordat premii pentru cel mai urât îmbrăcat jucător, "cea mai mare divă", "cel mai slab de pe social media" sau pentru "favoritul echipei de social media".
Radu Drăgușin a încheiat sezonul 2023/2024 cu 31 de meciuri jucate - 22 pentru Genoa și 9 pentru Tottenham. La formația londoneză, fundașul român a fost titular de patru ori și a strâns în total aproximativ 424 de minute.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News