VIDEO Pisa lui Pușcaș și Marin, învinsă în barajul de promovare în Serie A!

George Puscas marius marin play-off Serie A Serie B Stranieri
Data publicarii: Miercuri 18 Mai 2022, 08:05
Data actualizarii: Miercuri 18 Mai 2022, 08:05

Benevento a câștigat cu 1-0 meciul tur cu echipa românilor, care au jucat titulari.

Pisa a fost învinsă, marţi, în deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), de Benevento, în prima manşă a semifinalelor play-off-ului pentru promovarea în prima ligă italiană. Golul a fost marcat de Lapadula, în minutul 85.

La oaspeţi, atacantul George Puşcaş a jucat până în minutul 72, când a fost înlocuit de Torregrossa, în timp ce Marius Marin a rămas pe teren tot meciul.Partida retur va avea loc sâmbătă.