VIDEO Patimile lui Răzvan Lucescu în PAOK - Panathinaikos: penalty pentru adversari în '90+1 + penalty pentru PAOK în '90+9 anulat de VAR!

Razvan Lucescu AEK Atena olympiacos pireu Panathinaikos PAOK Salonic Stranieri
Data publicarii: Luni 24 Aprilie 2023, 08:46
Data actualizarii: Luni 24 Aprilie 2023, 09:25

PAOK Salonic, echipa antrenată de tehnicianul român, rămâne și după acest derby în afara podiumului din Grecia.

PAOK Salonic, echipa antrenată de Răzvan Lucescu, a pierdut, scor 1-2, meciul susţinut duminică pe teren propriu, cu echipa Panathinaikos Atena, în play-off-ul Greciei.

Panathinaikos a deschis scorul în minutul 38, prin Bernard, iar PAOK a egalat prin Douglas Augusto, în minutul 86.

Festivalul penalty-urilor din prelungiri în PAOK - Panathinaikos 1-2

În minutul 90+1, Fotis Ioannidis a marcat din penalty pentru Panathinaikos.

În minutul 90+9, arbitrul a dictat penalty și pentru PAOK, dar a revenit asupra deciziei după consultarea sistemului VAR, informează news.ro.

În clasament, PAOK Salonic este în continuare pe locul 4, cu 60 de puncte.

Panathinaikos și AEK Atena se bat pentru titlu, ambele având 72 de puncte, iar pe locul 3 se află Olympiacos Pireu (63 puncte).