Ana-Maria Popescu
Data publicarii: Sambata 21 Ianuarie 2023, 13:29
Data actualizarii: Sambata 21 Ianuarie 2023, 13:33

Parma se duelează cu Perugia în etapa cu numărul 21 din Serie B.

Parma are patru meciuri consecutive fără victorie și se află la jumătatea clasamentului după 20 de etape disputate. „Cruciații” au mari probleme și la nivel de lot, acolo unde există multe accidentări, printre aceste cazuri aflându-se și Dennis Man, accidentat în meciul din Cupă cu Inter.

Italienii scriau recent despre paradoxul „ștafetei” dintre românii de la Parma, în contextul în care Man s-a accidentat fix când Mihăilă revenise pe teren după o accidentare. De această dată, însă, după accidentarea lui Dennis Man, se pare că fostul jucător al Universității Craiova are din nou probleme.

O nouă accidentare pentru Valentin Mihăilă?

Fabio Pecchia, antrenorul Parmei, a vorbit la conferința de presă premergătoare meciului cu Perugia, dezvăluind că Mihăilă lipsește din lot.

„Când ai o cădere din punct de vedere fizic și o energie mentală slabă poți să ai prestații slabe. Bob și Franco vor juca. Doar Mihăilă va lipsi. Ne lipsesc rezultatele în aceste momente. În anumite momente, cu multe absențe am obținut rezultate bune, poate atitudinea oponenților când avem absențe importante e diferită”, a spus Pecchia conform ParmaLive

Valentin Mihăilă a jucat 40 de minute în meciul cu Inter și 36 de minute în înfrângerea din ultima etapă, cu Bari, scor 0-4. Românul a lipsit însă o lună de pe teren din cauza unei accidentări, iar în cazul în care are din nou probleme medicale, ar ajunge deja la a treia accidentare din acest sezon.