Nota primită de Rareș Ilie, după primul meci cu Nice în Ligue 1. Românul a avut o ocazie mare în prelungiri

Rares Ilie Ligue 1 Nice Toulouse Stranieri
Data publicarii: Duminica 07 August 2022, 16:24
Data actualizarii: Duminica 07 August 2022, 16:24

Rareș Ilie (19 ani), mijlocașul lui Nice, a debutat în Ligue 1 la partida cu Toulouse, din deplasare, scor 1-1, în chiar prima etapă a noului sezon.

Fostul mijlocaș al Rapidului a început meciul din postura de rezervă și a intrat pe teren în minutul 64, la scorul de 0-1, când i-a luat locul lui Alexis Beka Beka.

Ce notă a primit Rareș Ilie după Toulouse - Nice 1-1

Nice a reușit egalarea în minutul 78, când un alt debutant, Aaron Ramsey, a finalizat o fază construită superb de Bilal Brahimi.

Rareș Ilie a avut ocazie mare în minutul 90+3, când a șutat puternic dintr-o poziție laterală, însă un fundaș al lui Toulouse s-a opus. Totuși, asistenul a ridicat ulterior fanionul pentru ofsaid.

Pentru Nice urmează meciul cu Strasbourg, din cadrul etapei secunde a Ligue 1, programat duminică, de la ora 18:05.

Pentru cele aproape 30 de minute petrecute pe teren, publicația de specialitate SofaScore l-a notat pe Rareș Ilie cu nota 6,1, sub media echipei (6,83).