VIDEO Nicolae Stanciu, pe val în China! Încă un assist pentru mijlocașul român la Wuhan Three Towns

Nicolae Stanciu Wuhan Three Towns Stranieri
Data publicarii: Duminica 19 Iunie 2022, 13:03
Data actualizarii: Duminica 19 Iunie 2022, 13:06

Wuhan Three Towns s-a întâlnit cu Shanghai Port în etapa cu numărul 5 din Super League.

Echipa lui Nicolae Stanciu a trecut rapid în avantaj, în minutul 10, prin Marcao. Mijlocașul român a fost titular și în această partidă și și-a făcut simțită prezența pe teren în minutul 24, când a pasat decisiv pentru reușita lui Hang Ren.

Stanciu a centrat dintr-o lovitură liberă din apropiere de centrul terenului, pentru lovitura de cap a coechipierului său, care a trimis cu capul în poarta adversă.

Nicolae Stanciu, două goluri și trei assist-uri în China

Astfel, fotbalistul român a ajuns la două goluri înscrise și al treilea assist oferit în cinci meciuri jucate pentru Wuhan Three Towns. În ultima etapă, în derby-ul orașului, cu FC Wuhan, Stanciu a pasat decisiv de două ori în victoria cu 3-1 a echipei sale.