Neconvocat de Edi Iordănescu, Florin Andone a marcat un nou gol în Spania

Florin Andone Eldense Spania Stranieri
Data publicarii: Duminica 15 Octombrie 2023, 20:08
Data actualizarii: Duminica 15 Octombrie 2023, 20:07

Florin Andone (30 de ani), atacantul lui Eldense, a marcat un nou gol în liga a doua din Spania.

Andone, aflat pe lista preliminară a lui Edi Iordănescu pentru meciurile cu Belarus și Andorra, nu a prins lotul final al naționalei României, astfel că a rămas la Eldense și a marcat în meciul cu Elche, disputat duminică, scor 1-1, în runda a 11-a din LaLiga2.

Florin Andone a marcat un nou gol în Spania

Atacantul român a deschis scorul în minutul 35, după o eroare în defensiva oaspeților, venită în urma unui pressing avansat al celor de la Eldense. Elche a egalat în minutul 59, după autogolul lui David Timor, iar Andone a rămas pe teren până în minutul 71, când a fost înlocuit.

Pentru Florin Andone a fost al treilea gol marcat la Eldense, după cele din partidele cu Eibar (2-1) și Espanyol (3-3). Atacantul român a fost folosit în toate cele 11 meciuri de campionat disputate în actuala stagiune.

Eldense, 12 puncte în 11 etape, ocupă locul 17 în liga a doua din Spania, la doar două lungimi peste prima poziție retrogradabilă.