Mutu a furat mingea de la Genoa: "Adi a tinut mortis sa o aiba!"

Adrian Mutu Fiorentina Genoa Spiridon Mutu Stranieri
Data publicarii: Joi 19 Februarie 2009, 09:24
Data actualizarii: Joi 19 Februarie 2009, 16:02
Adrian Mutu s-a indragostit  de mingea cu care a inscris de 3 ori la Genoa, asa ca a luat-o acasa la Firenze!

Tatal lui Adrian, Spiridon Mutu, povesteste cum a trait meciul dramatic al fiului sau, meci dupa care "briliantul" a luat acasa mingea cu care s-a jucat: "Adi a tinut mortis sa pastreze mingea din partida cu Genoa, asa ca a luat-o acasa. O cam bagasem pe maneca la 3-0 pentru Genoa. Incepusem sa ma tem, pentru ca in prima repriza Fiorentina jucase slabut. Noroc ca si-au revenit pe final. Daca mai dura meciul cateva minute, cred ca puteau sa si invinga. La golul al treilea, tot Adi i-a dat o pasa cu calcaiul lui Jovetici, care a fost faultat in careu, dupa parerea mea. Dar tot a fost bine, ca mingea a ajuns la Adi, care a inscris" a spus Spiridon Mutu in Libertatea.