Meci nebun pentru Mircea Lucescu. Dupa victoria cu Braga, Sahtiorul a remizat cu Stal Dniprodzerzhynsk: sase goluri si egalare in minutele de prelungire

Mircea Lucescu Sahtior Donetk Ucraina Stranieri
Data publicarii: Duminica 10 Aprilie 2016, 20:03
Data actualizarii: Duminica 10 Aprilie 2016, 20:10

Sahtiorul lui Mircea Lucescu este cu un pas in semifinalele Europa League, dupa ce a invins Braga pe terenul ei, scor 2-1. In campionat, lucrurile stau insa mai prost pentru echipa romanului.

Sahtior a castigat joi meciul disputat la Braga, scor 2-1, insa n-a mai avut parte de o victorie si in campionatul intern.

Echipa romanului Mircea Lucescu s-a indepartat de titlu, dupa ce a remizat impotriva celor de la Stal Dniprodzerzhynsk, scor 3-3.

Meciul a fost unul cu o desfasurare "nebuna". Stal a condus la pauza gratie golului marcat de Kalenchuck (38). Eduardo a egalat in minutul 51 pentru Sahtior, insa tabela s-a schimbat dupa alte 10 minute, cand Stal a preluat din nou conducerea prin Lazic (61).

Pe final, Sahtior a trecut in avantaj prin golurile lui Dentinho (72) si Malyshev (79), dar s-a vazut egalata in minutele de prelungire de acelasi Lazic.

In urma acestui rezultat, Sahtior ramane la 2 puncte in spatele lui Dinamo Kiev, care are si un meci mai putin.