Meci IREAL în care a marcat Pașcanu! Echipa sa era condusă cu 2-0 în minutul 89, după care a început nebunia

Alexandru Pascanu Fuenlabrada Paul Anton Ponferradina Segunda Division Stranieri
Data publicarii: Duminica 24 Aprilie 2022, 10:33
Data actualizarii: Duminica 24 Aprilie 2022, 10:35

Fostul internațional de tineret evoluează la Ponferradina, în liga secundă din Spania, unde este coechipier cu Paul Anton.

Alexandru Paşcanu, fotbalistul echipei Ponferradina, a înscris un gol în meciul câştigat sâmbătă în deplasare, cu scorul de 3-2, în faţa formaţiei Fuenlabrada, în etapa a 37-a a ligii secunde din Spania.

Fuenlabrada a condus cu 2-0, prin golurile marcate de Kante (’37) şi Bouldini (’41). Oaspeţii au revenit şi s-au impus datorită golurilor înscrise de Enrich (’89), Paşcanu (‘90+2) şi Ojeda (‘90+9).

Pașcanu și Anton sunt pe locul 7 în Segunda

În minutul 90+10, de la Fuenlabrada a fost eliminat Belman, iar Ponferradina a ratat un penalty în minutul 69.

Paşcanu a evoluat pe toată durata partidei, în timp ce celălalt român de la Ponferradina, Paul Anton, a fost rezervă.

Ponferradina ocupă locul 7 în clasament, cu 57 de puncte, iar Fuenlabrada este pe 21, cu 29 de puncte. Lider este Eibar, care are 68 de puncte.