”Uitat” de Edi Iordănescu, Alex Pașcanu a înscris primul său gol în Segunda Division

Alexandru Pascanu Ponferradina Segunda Division Spania Alexandru Pașcanu
Data publicarii: Duminica 27 Martie 2022, 17:27
Data actualizarii: Duminica 27 Martie 2022, 17:32

Alexandru Pașcanu a înscris primul său gol în Segunda Division pentru Ponferradina.

Fotbalistul echipei Ponferradina, Alexandru Paşcanu, a înscris un gol în meciul pierdut, duminică, în deplasare, scor 1-3, în faţa formaţiei Mirandes, în etapa a XXXIII-a a ligii secunde din Spania.

Paşcanu, integralist la oaspeţi, a marcat în minutul 77. Pentru Mirandes au înscris Camello ’10, ’52 şi Marques ’23.

Celălalt român de la Ponferradina, Paul Anton, a jucat până în minutul 46. El a primit un cartonaş galben în minutul 44.

Ponferradina ocupă locul 6 în clasament, cu 51 de puncte, în timp ce Mirandes este pe 15, cu 42 de puncte. Lider este Eibar, care are 66 de puncte.