Meci de senzatie pentru Olaroiu! La pauza era doar 3-0, in a 2-a repriza echipa lui s-a dezlantuit! VIDEO

Cosmin Olaroiu Al Ahli Stranieri
Data publicarii: Joi 20 August 2015, 08:47
Data actualizarii: Joi 20 August 2015, 08:51

Echipa lui Cosmin Olaroiu a facut show total in prima etapa a campionatului din Emirate.

Al Ahli a invins-o cu 8-1 pe propriul teren pe Al Fujaraih in prima etapa a campionatului din Emiratele Arabe Unite. Eroul partidei pentru Al Ahli a fost veteranul echipei, Ismaeel Al Hamadi, cel care a inscris un hattrick in minutele 16,37 si 86. Celelalte goluri au fost reusite de Everton Ribeiro (48 si 90+4 din penalty), respectiv Lima (55,65) si Ahmed Khalil (37). Cei 4 jucatori au fost implicati in toate fazele la cele 8 goluri! Golul de onoare a fost reusit de Hassan Maatouk in minutul 90+1.

Al Ahli joaca urmatorul meci in Liga Campionilor Asiei, pe 26 august, impotriva celor de la Naft Tehran.