FOTO Marele Ibrahimovic l-a amuzat pe Tătărușanu! Cum au fost surprinși cei doi în timpul meciului AC Milan - Cagliari

Zlatan Ibrahimovic AC Milan Cagliari Ciprian Tatarusanu Stranieri
Data publicarii: Luni 21 Martie 2022, 22:03
Data actualizarii: Luni 21 Martie 2022, 22:10

Ibrahimovic și Tătărușanu au stat unul lângă altul pe banca de rezerve.

AC Milan a reușit să câștige meciul cu Cagliari, 1-0, din etapa 30 din Serie A, grație golului înscris de Bennacer în minutul 59. Astfel, echipa de pe San Siro este lider în campionat și are 3 puncte avans față de Napoli, cu 8 etape înainte de final.

Stefano Pioli (56 ani) a decis să înceapă partida cu Olivier Giroud (35 ani) în atac, lăsându-l pe banca de rezerve pe Zlatan Ibrahimovic (40 ani). Însă, starul suedez s-a amuzat în timpul meciului alături de Ciprian Tătărușanu (36 ani). Cei doi au fost surprinși de camere de luat vederi în minutul 56, când Ibrahimovic i-a smuls un zâmbet românului după ce i-a șoptit ceva la ureche.

În cele din urmă, atacantul a fost aruncat în luptă de Stefano Pioli în minutul 87, în timp ce Tătărușanu a rămas pe banca de rezerve până la finalul meciului. Portarul român a fost utilizat doar în perioada când Mike Maignan (26 ani) s-a refăcut după operația suferită la mână, timp în care a bifat 9 meciuri, în care a încasat 12 goluri.