Grande Dorin! Ziua in care Goian se simte din nou ZEU! A INNEBUNIT de bucurie dupa ce a marcat! Cum a dat gol pentru Spezia

Dorin Goian Stranieri
Data publicarii: Sambata 06 Aprilie 2013, 17:54
Data actualizarii: Sambata 06 Aprilie 2013, 18:03

Dorin Goian n-a facut cel mai bun meci in Ungaria pentru nationala. S-a intors deprimat la Spezia, dar si-a revenit dupa un meci perfect in Serie B!

Goian a marcat pentru 1-0 in meciul cu Grosseto! In minutul 54, Goian a ramas singur cu portarul Lanni si l-a batut fara probleme dupa o minge recentrata de Masucci la un corner! Di Gennaro a facut 2-0 pentru Spezia in minutul 87, iar Delvecchio a redus din diferenta din penalty in ultimul minut!

Echipa lui Goian ajunge la a doua victorie consecutiva in Serie B si spera sa scape de barajul pentru evitarea retrogradarii! Pana la finalul campionatului mai sunt 11 etape!