VIDEO Surpriza pentru Mutu dupa ce a inscris un gol MAGIC pentru Pune City! Ce s-a intamplat la finalul meciului

Data publicarii: Sambata 28 Noiembrie 2015, 10:23
Data actualizarii: Sambata 28 Noiembrie 2015, 10:30

Mutu a marcat pentru a treia oara in patru meciuri la Pune City.

Mutu e pe val in India. A reusit sa marcheze pentru Pune, dar echipa sa a pierdut. Pune a fost invinsa de Atletico de Kolkata in India cu scorul de 4-1, iar Mutu a marcat unicul gol al echipei sale in minutul 86. Pentru Kolkata au inscris Hume, de trei ori, in minutele 9, 47 si 83, si Lekic, in prelungiri.

Mutu a marcat pentru Pune numai pe finalul meciurilor. Cu Dehli Dynamos a inscris in prelungiri, asa cum a facut-o si in partida cu Goa.

La finalul meciului, Mutu a primit premiul pentru "cel mai fit jucator al meciului". Acesta a transmis si un mesaj filozofic: "Diferenta dintre a castiga si a pierde este data de perseverenta". Acesta a primit si un cec de 25.000 de rupii, aproximativ 350 de euro.