Gigi Buffon și Dennis Man, remarcații de la Parma în prima etapă din Serie B. Cifrele impresionante ale românului

Dennis Man Gigi Buffon Parma Serie B Stranieri
Data publicarii: Sambata 21 August 2021, 17:19
Data actualizarii: Sambata 21 August 2021, 17:34

Parma a început cursa pentru promovarea în Serie A, iar în prima etapă din competiția secundă a realizat egal cu Frosinone, 2-2.

Paradele lui Gigi Buffon și prestația bună a lui Dennis Man au făcut ca Parma să obțină primul punct în Serie B. Echipa lui Enzo Maresca a fost la un pas de victorie, fiind egalată în ultimul minut din timpul regulamentar.

Internaționalul român a marcat golul de 2-1 în minutul 52 după o cursă impresionantă, iar cu cinci minute înainte de final a fost schimbat.

Potrivit site-ul de analiză sofascore.ro, Gigi Buffon și Dennis Man au obținut cele mai mari note dintre jucătorii care au evoluat în meciul cu Frosinone, 7,9, respctiv 7,7.