VIDEO Radu Drăgușin, meci-dezastru la Genoa! ”Adversarii și-au bătut joc de el”

radu dragusin George Puscas Gigi Buffon Serie B valentin mihaila Stranieri
Data publicarii: Luni 06 Februarie 2023, 08:47
Data actualizarii: Luni 06 Februarie 2023, 08:50

Debry-ul românilor din Serie B, Parma - Genoa, a fost câștigat de gazde cu 2-0. La învingători, Buffon a fost integralist la 45 de ani.

Parma - Genoa, derby-ul românilor din Serie B, s-a încheiat 2-0, într-un meci în care au jucat Valentin Mihăilă la gazde (ieșit accidentat în minutul 15 - coechipierul Dennis Man este indisponibil) și Radu Drăgușin (integralist) și George Pușcaș (intrat în minutul 61) la oaspeți, la care Denis Drăguș a rămas pe banca de rezerve.

La Parma, în poartă a fost marele Gigi Buffon, ajuns la 45 de ani!

Drăgușin a fost cel mai slab de pe teren duminică, iar Tuttomercatoweb i-a dat nota 4,5:

Radu Drăgușin a ”rezolvat” ambele goluri ale adversarilor

”A fost ghinionist la cele două goluri ale Parmei: mai întâi Vazquez și-a bătut joc de el, fentându-l și oferind assist-ul pentru Benedyczak (n.r. - golul de 1-0, minutul 32), apoi a provocat faultul de penalty cu o atingere de braț care cu greu ar fi putut fi evitată (n.r. - golul de 2-0, minutul 53, al lui Vazquez)”.

Genoa rămâne pe locul 2 în clasamentul din Serie B, cu 40 de puncte, cu mult în spatele liderului solitar Frosinone (51 de puncte), echipa lui Daniel Boloca.