VIDEO Ghiță a dat-o în portiță! Virgil Ghiță a marcat în ultima etapă din Polonia și este integralist în Ekstraklasa

Virgil Ghita Cornel Rapa Echipa Nationala Ekstraklasa KS Cracovia Stranieri
Data publicarii: Duminica 01 Octombrie 2023, 08:43
Data actualizarii: Duminica 01 Octombrie 2023, 08:52

Fundașul Cracoviei se află pe lista preliminară a naționalei României pentru meciurile cu Belarus și Andorra.

În etapa a zecea din Ekstraklasa, KS Cracovia a jucat sâmbătă seara la LKS Lodz. Jucătorii români Virgil Ghiţă şi Cornel Râpă au fost titulari la oaspeţi, iar Ghiţă a şi deschis scorul în minutul 14.

În minutul 21, macedoneanul Jani Atanasov a înscris pentru 2-0, acesta fiind şi scorul final.

Cracovia lui Ghiță și Râpă este pe locul 7 în clasament

Cei doi români au fost menţinuţi pe teren pentru toată durata meciului de către managerul Kazimierz Moskal.

De altfel, Virgil Ghiță este integralist în cele 9 meciuri jucate până acum de KS Cracovia. El se află pe lista preliminară a naționalei României pentru meciurile cu Belarus și Andorra.

În clasament, Cracovia se află pe locul 7, cu 13 puncte.